Chia Çiftçiliği İçin 32 SATA Bağlantı Noktalı Intel Anakart Arazileri

Chia Çiftçiliği İçin 32 SATA Bağlantı Noktalı Intel Anakart Arazileri

Böl-D32H-D4
Chia-D32H-D4 (Resim kredisi: ZOL)

Çinli anakart üreticisi Onda ( ZOL aracılığıyla ) markanın yeni Chia-D32H-D4 anakartını piyasaya sürdü. Tek başına model adı, bu anakartın Asya'da zaten sabit disk fiyatlarında artışlara neden olan Chia kripto para birimini yetiştirmeyi amaçladığını söylemek için yeterli .

Oyun için en iyi anakartlarla rekabet etmek yerine madencilik için tasarlanan Chia-D32H-D4, büyük olasılıkla Onda'nın mevcut B365 D32-D4 anakartının yeniden markalanmış bir sürümüdür. 530 x 310 mm boyutlarındadır, bu nedenle Chia-D32H-D4 tipik anakartınız değildir. Aslında Onda, bu özel model için dahil edilmiş bir güç kaynağına sahip özel bir kasa üretti. Belirtilmemiş 800W güç kaynağı 80Plus Gold sertifikasıyla gelirken, kasa beş soğutma fanı içeriyor.

Chia-D32H-D4'ün satış noktası, açıkça anakartın 32 SATA bağlantı noktasıdır ve 32 adede kadar sabit diskten yararlanmanıza izin verir. B365 yonga seti yalnızca sınırlı sayıda SATA bağlantı noktası sağlayabilir, bu nedenle Chia-D32H-D4, sayıyı 32'ye kadar çıkarmak için Marvell gibi üçüncü taraf bir SATA denetleyicisine bağlıdır. Anakartın renderında yedi SATA denetleyicisi saydık. . Her denetleyicinin dört adede kadar SATA bağlantı noktası sağladığını varsayarsak, kalan dördü B365 yonga setinin kendisinden gelmelidir.

Sürücü başına 18 GB olan anakart, tüm Chia çiftçilik faaliyetleriniz için 576 GB'a kadar depolama alanı barındırabilir - yaklaşık 5.760 101,4GiB arsa için yeterlidir. Dayanarak şimdiki Chia ağ istatistikleri mevcut eğilimler devam ederse aslında birçok araziler oluşturmak için gereken süreyi aldırma, önümüzdeki günlerde hızla azalabilir olsa, yani toplam Chia netspace 0.05 hakkında% için yeterli olacaktır.

Güç konektörleri açısından, Chia-D32H-D4 standart bir 24 pinli güç konektörü, bir 8 pinli EPS konektörü ve iki adede kadar 6 pinli PCIe güç konektörü ile donatılmıştır. İkincisi, yalnızca sabit disklere güç sağlamak için tasarlanmıştır.

Resim 1/2

Böl-D32H-D4

Böl-D32H-D4 (Resim kredisi: ZOL)

Böl-D32H-D4

Böl-D32H-D4 (Resim kredisi: ZOL)

Böl-D32H-D4

Böl-D32H-D4 (Resim kredisi: ZOL)

Böl-D32H-D4

Böl-D32H-D4 (Resim kredisi: ZOL)

LGA1151 soketi ve B365 yonga setine dayanan Chia-D32H-D4, işlemci desteği açısından çok esnektir. Intel'in Skylake, Kaby Lake, Coffee Lake ve Coffee Lake Refresh işlemcileriyle uyumludur. Anakart, mütevazı bir altı aşamalı güç dağıtım alt sistemi kullanır, ancak işlemcileri Core i9 katmanına kadar barındırmak için yeterli olmalıdır.

Derin depolama gereksinimlerinin yanı sıra, Chia tarımı da güvenilir bir hafızadır. Tek bir Chia splotu yaklaşık 4GB bellek gerektirir. Chia-D32H-D4, sistemde 128 GB'a kadar belleğe sahip olma fırsatı sağlayan dört DDR4 bellek yuvası sunar. Kağıt üzerinde, paralel olarak 32 adede kadar grafiği çizebilirsiniz.

Chia-D32H-D4'teki genişletme seçenekleri bir PCIe x16 yuvası, bir PCIe x1 yuvası ve bir M.2 yuvası ile sınırlıdır. Ancak bağlantı oldukça cömert. Ekranları bağlamak için HDMI bağlantı noktası veya VGA bağlantı noktası arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca dört USB 3.0 bağlantı noktası ve iki Gigabit Ethernet bağlantı noktası vardır. Anakartın her iki ucunda da bir güç düğmesi bulunur.

Onda, Chia-D32H-D4 anakartını web sitesinde veya fiyatlandırmasında listelemedi. Ancak sokaktaki söylentilere göre anakartlar zaten Chia çiftçilerinin elinde.

Yorum Gönder

0 Yorumlar