Flash Önümüzdeki Ay Windows 10'dan Kaldırılacak

windows 10 mds microsoft

En azından son 5 yıldır yazının 'Flash'ın nihai ölümü için duvarda olduğu oldukça açıktı. Bir zamanlar internetin en ayrılmaz parçalarından birini temsil etse de, bugün ya büyük ölçüde unutulmuş ya da genel anlamda artık kullanılmıyor. Windows 10'a manuel güncelleme platformu Ancak işletim sistemine die onların blog yayınına yeni resmi güncelleme aşağıdaki üzere olduğu ilk göstergesi olmanın geçen yılın sonlarında ile Microsoft, artık kategorik gerçeği olduğunu 'olarak onaylamıştır Flaş ' bu Haziran, Windows 10'da etkin bir şekilde ölmüş olacak.

Microsoft, Flash'ın Windows 10 Yürütme Tarihini Ayarladı

Resmi güncelleştirme notlarının bir parçası olarak ( tam olarak buradan kontrol edebilirsiniz ) Microsoft aşağıdakileri onaylamıştır:

"Müşterilerimizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için Microsoft, Flash bileşenini Windows'tan KB4577586" Adobe Flash Player'ı Kaldırma Güncellemesi "aracılığıyla kaldıracaktır. "

  • Haziran 2021'den itibaren KB4577586 "Adobe Flash Player'ın Kaldırılmasına İlişkin Güncelleme" Windows 10, sürüm 1809 ve üzeri platformlar için Önizleme Güncellemesine dahil edilecektir. Ayrıca, sonraki her Son Kümülatif Güncellemeye dahil edilecektir. 
  • Temmuz 2021 itibarıyla, KB4577586 "Adobe Flash Player'ın Kaldırılmasına İlişkin Güncelleştirme", Windows 10 için En Son Toplu Güncelleştirme, sürüm 1607 ve Windows 10, sürüm 1507'ye dahil edilecektir. KB, Aylık Toplama ve Güvenlik'e de dahil edilecektir. Yalnızca Windows 8.1, Windows Server 2012 ve Windows Embedded 8 Standard için Güncelleme. 
2 8

Şimdi Ne Olacak?

Kullanıcıların yine de Windows 10'da Flash'a sahip olma seçeneğine sahip olacağını unutmamalıyız. Buradaki temel fark, bunun için desteğin artık işletim sisteminin entegre bir parçası olarak sunulmayacağıdır. Başka bir deyişle, Flash'ı hala istiyorsanız veya buna ihtiyacınız varsa, buna sahip olabilirsiniz, ancak manuel olarak indirmeniz gerekir. Yine de dürüst olalım, çünkü Flash'ın zamanında olduğu kadar harikaydı ve işler yoluna girdi.

Sen ne düşünüyorsun? Varsa, bu hamlenin nasıl bir etkisi olacağını düşünüyorsunuz? - Yorumlarda bize bildirin!

Yorum Gönder

0 Yorumlar