Kingston Primes Hız Aşırtılabilir DDR5 RAM, Q3 Lansmanı İçin

 

Kingston Primes Hız Aşırtılabilir DDR5 RAM, Q3 Lansmanı İçin

Kingston DDR5 Bellek Modülü
Kingston DDR5 Bellek Modülü (Resim kredisi: Kingston)

Kingston, markanın hız aşırtılabilir DDR5 bellek modüllerini yeterlilik için ana kart ortaklarına gönderdi Şirket , piyasadaki en iyi RAM ile rekabet edebilmek için yeni DDR5 ürünlerini bu yılın üçüncü çeyreğinde göndermeyi planlıyor .

Kingston'ın DDR5 belleği, kolay ve hızlı bir kurulum için bir XMP profili ile donatılmıştır. Ek olarak, bellek modülleri programlanabilir bir PMIC (güç yönetimi entegre devresi) özelliğine sahiptir, böylece anakart ortakları onlarla biraz eğlenebilirler. DDR5 için standart çalışma voltajı 1,1V'dir, ancak ayarlanabilir bir PMIC, satıcıların bellek modüllerini JEDEC'in temel değerlerinin ötesinde overclock etmesine olanak tanır.

DDR5 sadece hız sınırını değil, aynı zamanda kapasite sınırını da zorlar. Bazı bellek satıcıları halihazırda 10.000 MHz'de çalışan DDR5'i geliştirmek için çizim tahtasında yer alırken, diğerleri 512 GB bellek modüllerini hedefliyor DDR5'in bazı erken RAM karşılaştırmalarında masaya getirdiklerinin ilk tadına vardık ve çok umut verici görünüyor.

Intel'in 12. Nesil Alder Lake işlemcilerinin DDR5'i benimseyen ilk tüketici çipleri olduğu söyleniyor. Yonga üreticisi belirli bir tarih taahhüt etmemiş olsa da, Alder Lake üretiminin bu yılın ikinci yarısında artması planlanıyor. İyimser olursak, ilk Alder Lake yongaları 2021'in sonlarında veya belki de 2022'nin başlarında inebilir. Bu nedenle, Kingston DDR5 bellek modüllerini yılın üçüncü çeyreğinde göndermeyi beklerken, tüketiciler bunları daha sonra kullanamayabilir. yıl, herhangi bir aksaklık dışında.

Sunucu ve veri merkezi pazarı ise DDR5'i kollarını açarak karşılayacak. Intel'in yaklaşmakta olan 4. Nesil Xeon Ölçeklenebilir ( Sapphire Rapids ), DDR5 desteğiyle gelecek. AMD'nin yeni nesil EPYC yongaları ( Genoa ) da bu yıl piyasaya sürülecek. AMD, Genoa'nın muhtemelen DDR5'e atıfta bulunarak "yeni belleği" destekleyeceğini belirtti.

Yorum Gönder

0 Yorumlar