Maker, Linux SBC'yi Cep Telefonu Şarj Cihazına Sıkıyor

 

Dünyanın en küçük önyükleme bilgisayarını bulmak için devam eden yarışmada, yeni bir yarışmacı bulmuş olabiliriz. Hackaday aracılığıyla yayınlanan bir gönderide , Ryan Walker'ın Medium'da yayınladığı, tamamen işlevsel bir Wi-Fi yönlendiricisini bir telefon şarj cihazının kasasına yerleştirme projesi hakkında yayınladığı şeylerin üretken bir kurucusu Ve ilk kez bu bir Raspberry Pi içermiyor , alternatif bir tek kartlı bilgisayar seçildi.

Realtek RTL8188CUS, ucuz bir Wi-Fi çipidir

(Resim kredisi: Realtek)

Walker'ın 'Ananas' olarak tanımladığı proje (ağ saldırıları için tasarlanmış bir yönlendirici ve hedefinizin ağına parola dinleme, ortadaki adam saldırıları ve diğer kötü niyetli ağ ağlaması için bağladığınızdan yararlanma), bakmak için tasarlanmıştır. tamamen zararsız, tipik bir telefon şarj çantasının içine yerleştirilmiş. Linux'u, 1GB DDR3 ve depolama için bir SD karta sahip bir Allwinner A33 (ucuz Android tabletlerde kullanılan dört çekirdekli bir işlemci) üzerinde başlatır.

Cihaz, ilk CAD dosyalarından son ürün yazılımına kadar, tamamen açık kaynaklı olacak şekilde planlandı, bu nedenle, kolayca tedarik edilen parçaları listeleyen çok basit Malzeme Listesi (BoM). İlk prototip, USB Wi-Fi adaptörlerini kullanır, ancak plan, cihaza sorunsuz entegrasyon için özel bir çip kullanmaktır. 

Potansiyel güvenlik çıkarımlarının yanı sıra, bu proje etkin bir şekilde bir DIY SBC'nin arkasındaki ilginç hikayeyi gösteriyor ve Walker'ın blogunun, bir şeyi bir araya getirme ve yapma sürecini daha ayrıntılı olarak detaylandırmayı vaat ettiği ikinci bölümünü sabırsızlıkla bekliyoruz. bir telefon şarj cihazının kasasına sığacak kadar küçük. Zaten güç kaynağı sorunlarıyla boğuşuyor - ve son ürünün telefonunuzu şarj edemeyeceğinden şüpheleniyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar